SITE TRANSLATION

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

POČETNA

Informacija sa 9. balkanskog prvenstva održanog – Bukurešt oktobar 2012. godine

U Bukureštu je 13. i 14. oktobra 2012. godine u sportskoj hali Sala Polivalento održano 9. balkansko prvenstvo u džiu-džicu borbama i duo sistemu. Organizator takmičenja bila je Balkanska džiu-džicu federacija, a tehnički organizator Rumunska federacija borilačkih vještina, Odsjek za džiu-džicu. Ovo je bilo prvo balkansko prvenstvo otvorenog tipa, na kojem su osim sedam članica Balkanske džiu-džicu federacije (Srbija, Crna Gora, Grčka, BiH, Bugarska, Rumunija i Kipar) učestvovale i džiu-džicu federacije drugih država. Takođe, osim džiu-džicu borbi i duo-sistema, po prvi puta takmičari su se borili i u „Ne waza“ borbama.

Na prvenstvu je učestvovalo 17 država (Srbija, Crna Gora, Grčka, Kipar, BiH, Bugarska, Rumunija, Francuska, Belgija, Izrael, Holandija, Slovenija, Švajcarska, Austrija, Danska, Turska i Alžir) sa ukupno 462 takmičara u pet starosnih kategorija.

Na takmičenju je učestvovala Reprezentacija Republike Srpske sa 18 takmičara (svrstani u 4 starosne i 14 težinskih kategorija) koji su osvojili ukupno 16 medalja i to: 3 zlatne, 6 srebrenih i 7 bronzanih medalja. Medalje su osvojili sljedeći takmičari: